Title. Double click me.

Acasă / Școala parohială / Activități cu tinerii

"Cea mai de preț podoabă a unui tânăr este inima curată și mintea trează"

ÃŽn cadrul Parohiei Sfânta Vineri Pajura funcÈ›ionează AÈ™ezământul cultural SfinÈ›ii Martiri Brâncoveni, prin care, cinstind exemplul sfinÈ›ilor martiri,  se doreÈ™te susÈ›inerea educaÈ›iei È™colare, dar în primul rând formarea unei educaÈ›ii creÈ™tine.

În acest sens se desfășoară periodic activități de cateheză cu

tinerii și discuții pe seama învățăturilor biblice.

De asemenea, prin bunăvoința doamnei profesoare de muzică

au loc repetiții pentru cei care vor să dobândească cunoștințe

de muzică bisericească.

ÃŽn aÈ™ezământul nostru sunt oferite elevilor È™i meditaÅ£ii gratuite

de limba română, matematică şi limbi străine, de către

profesori binevoitori și perseverenți.

În fiecare sâmbătă în timpul anului școlar și în timpul vacanțelor școlare se organizează lecții de pictură și modelaj, oferite cu multă dăruire de către profesoara Mihaela Melehat.

Informații și înscrieri:

Tel:        0726 518 165

Email:   atelieruldeculoare@gmail.com

Dragi părinți și copii,

Avem plăcerea de a vă invita la activitățile cultural - educaÈ›ionale pe care echipa de profesori È™i traineri le desfaÈ™oară la AÈ™ezământul SfinÈ›ii Martiri Brâncoveni. Cursurile de pictură È™i modelaj, limba germană, limba franceză È™i limba engleză vor avea la bază conceptul de joc, interactivitate È™i lucru în echipă. Copiii vor lucra pe echipe împărÈ›ite în funcÈ›ie de vârstă È™i aptitudini.

Programul de lucru se va stabili direct cu profesorul la numerele de telefon afiÈ™ate mai jos. ÃŽn general activitățile se vor desfășura în fiecare sâmbătă în intervalul 10.00 – 13.00, cu excepÈ›ia atelierelor de limba engleză care se desfășoară în cursul săptămânii.

Cu stimă,

Echipa de profesori ai Așezământului Sfinții Martiri Brâncoveni

Mihaela Melehat -  artist plastic, profesor È™i trainer: Pictură È™i Limba Germană

LuminiÈ›a Pirlea  -    trainer si facilitator, profesor limba franceză:  Limba Franceză