Resurse video

Viața Smart - Dincolo de mirajul digital

28 iunie 2018

Jurnal Trinitas - Conferință susținută de diaconul Sorin Mihalache la Parohia „Sfânta Vineri” - Pajura

Ești ceea ce trăiești -Părintele diacon Adrian Sorin Mihalache

24 iunie 2017

2h 45 min

Seară duhovnicească cu Părintele diacon Adrian Sorin Mihalache la Centrul Bisericesc Român din Munchen.

Viața, familia și activitatea preotului azi - Pr. Petre Moga

21 martie 2016

Durata: 2h 06 min

Seară duhovnicească cu Pr. Petre Moga la parohia Sf. Anton - Titan.

Serile Pajurei - Invitat: Virgiliu Gheorghe

29 februarie 2016

Durata: 2h 43 min

Vă invităm să urmăriți conferința susținută de dl. Virgiliu Gheorghe, biofizician, în cadrul Serilor Pajurei cu tema "Factori de risc în dezvoltarea și educația copiilor astăzi".

Serile Pajurei - Mircea Vulcănescu

9 noiembrie 2015

Durata: 1h 24 min

Pr. Conf. Dr. Gheorghe Holbea și Dr. Ionuț Butoi ne vorbesc despre Mircea Vulcănescu în cadrul Serilor Pajurei. Întâlnirea a avut loc la Parohia Sfânta Vineri Pajura, gazdă fiind preotul paroh Radu Ilinoiu.

Mari păstori de suflete: Părintele Teofil - Seară duhovnicească - Librăria Sofia

30 octombrie 2015

Durata: 34 min

Seară duhovnicească cu P.S. Sofian Brașoveanul - Librăria Sofia. Introducere: părintele Bogdan Scorțea.

Părintele Teofil, propăvăduitorul Credinței lucrătoare prin iubire

22 octombrie 2015

Durata: 2 h

Conferința duhovnicească ce a avut loc la Facultatea de Teologie Ortodoxă "Justinian Patriarhul", avându-i ca invitați pe: Preasfințitul Sofian Brașoveanul (episcop vicar al Arhiepiscopiei Ortodoxe Române a Germaniei, Austriei și Luxemburgului), profesorul Corneliu Berbente (Univ. Politehnică București), pr.conf. Gheorghe Holbea (prodecanul Facultății de Teologie Ortdoxă "Justinian Patriarhul").

Pr. Constantin Necula - Seară duhovnicească

19 octombrie 2015

Durata: 1h 27 min

Seară duhovnicească cu Pr. Conf. Univ. Dr. Constantin NECULA la Biserica Icoanei, București, 19 oct. 2015. Întrebări și răspunsuri pentru tineri.

Sfințirea bisericii din Parohia Sfânta Vineri - Pajura

14 octombrie 2014

Durata: 8 min

Aici puteți vedea câteva momente din timpul sfințirii bisericii celei noi din Parohia Sfânta Vineri Pajura, închinată Sfinților Martiri Brâncoveni.

Parohia "Sfânta Vineri" Pajura