Resurse video

28 iunie 2018

Jurnal Trinitas - Conferință susținută de diaconul Sorin Mihalache la Parohia „Sfânta Vineri” - Pajura

24 iunie 2017

2h 45 min

Seară duhovnicească cu Părintele diacon Adrian Sorin Mihalache la Centrul Bisericesc Român din Munchen.

21 martie 2016

Durata: 2h 06 min

Seară duhovnicească cu Pr. Petre Moga la parohia Sf. Anton - Titan.

29 februarie 2016

Durata: 2h 43 min

Vă invităm să urmăriți conferința susținută de dl. Virgiliu Gheorghe, biofizician, în cadrul Serilor Pajurei cu tema "Factori de risc în dezvoltarea și educația copiilor astăzi".

9 noiembrie 2015

Durata: 1h 24 min

Pr. Conf. Dr. Gheorghe Holbea și Dr. Ionuț Butoi ne vorbesc despre Mircea Vulcănescu în cadrul Serilor Pajurei. Întâlnirea a avut loc la Parohia Sfânta Vineri Pajura, gazdă fiind preotul paroh Radu Ilinoiu.

30 octombrie 2015

Durata: 34 min

Seară duhovnicească cu P.S. Sofian Brașoveanul - Librăria Sofia. Introducere: părintele Bogdan Scorțea.

22 octombrie 2015

Durata: 2 h

Conferința duhovnicească ce a avut loc la Facultatea de Teologie Ortodoxă "Justinian Patriarhul", avându-i ca invitați pe: Preasfințitul Sofian Brașoveanul (episcop vicar al Arhiepiscopiei Ortodoxe Române a Germaniei, Austriei și Luxemburgului), profesorul Corneliu Berbente (Univ. Politehnică București), pr.conf. Gheorghe Holbea (prodecanul Facultății de Teologie Ortdoxă "Justinian Patriarhul").

19 octombrie 2015

Durata: 1h 27 min

Seară duhovnicească cu Pr. Conf. Univ. Dr. Constantin NECULA la Biserica Icoanei, București, 19 oct. 2015. Întrebări și răspunsuri pentru tineri.

14 octombrie 2014

Durata: 8 min

Aici puteți vedea câteva momente din timpul sfințirii bisericii celei noi din Parohia Sfânta Vineri Pajura, închinată Sfinților Martiri Brâncoveni.