Acasă / Școala parohială

Culinaria - Cursuri de gătit pentru toate vârstele

Următoarea întâlnire: nu este programată.

Tema întâlnirii:

Cursurile sunt gratuite și se desfășoară în trapeza bisericii.

22 noiembrie 2018

Vă aÈ™teptăm joi, 22 noiembrie,  ora 18.30, să pregătim împreună câteva reÈ›ete de post:  vinete umplute, îngheÈ›ată de banane È™i tort de biscuiÈ›i.

30 octombrie 2018

A venit toamna cu bogăția ei de culori È™i savori ce pot trece cu uÈ™urință Ã®n cămările noastre când pasiunea însoÈ›eÈ™te gătitul! Vă aÈ™teptăm marÈ›i, 30 octombrie, ora 18.30,  cu reÈ›ete È™i metode de a transfera legumele în preparate delicioase. Pentru noi È™i cei dragi.

19 iulie 2018

Vă invităm joi, 19 iulie, ora 18.30, la o nouă sesiune Culinaria, cu tema  O cină simplă, rafinată,  elegantă,  unde vom prepara:

• Terină de carne

• Desert nobil scoÈ›ian

5 iulie 2018

Vă invităm joi, 5 iulie, ora 18.30, la o nouă sesiune Culinaria, cu tema ReÈ›ete "uÈ™oare" de dulce după post, unde vom prepara:

• Plăcintă cu carne de pui, legume È™i ciuperci

• Trifle cu fructe la pahar

21 iunie 2018

Vă invităm joi, 21 iunie, ora 18.30, să preparăm împreună cu doamna Marilena Baicu:

• Salată grecească de vinete

• Rulouri de vinete umplute cu cremă de nuci

• Tiramisu de post

7 iunie 2018

Vă invităm joi, 7 iunie, ora 18.30, la o nouă sesiune Culinaria, cu temele:

• Aranjarea mesei de sărbătoare

• Trei produse culinare pentru postul Sf. Ap. Petru È™i Pavel.

Prezentat de doamna Marilena Baicu - expert în bucătăria de protocol, dar și de familie.

24 mai 2018

Vă invităm joi, 24 mai 2018, ora 18.30 la primul curs din seria Culinaria, cu tema Aperitive È™i salate.

Cursul este susÈ›inut de doamna Marilena Baicu, experimentată în bucătăria rafinată, de protocol, dar È™i în cea de familie.

â—„

â–º